Obchody Dnia Lasu i Dnia Ziemi

2o kwietnia z okazji Dnia Lasu i nadchodzącego Dnia Ziemi, jak przystało na prawdziwych przyjaciół lasu klasa II F wybrała się do Nadleśnictwa Dąbrówka,aby zasadzić las. Był to odważny krok w stronę ochrony Naszej Planety, na której jesteśmy tylko gośćmi. Akcja była efektem współpracy z Nadleśnictwem Olsztyn.

Grupa leśniczych i pracowników Lasów Państwowych powitała nas, następnie rozdano nam pamiątkowe koszulki. Po usłyszeniu myśliwskiego sygnału, przemaszerowaliśmy w miejsce sadzenia. Każda grupa otrzymała sadzonki dębów i w kolejności dzieci dokonały pamiętnego sadzenia. Była to wspaniała i pouczająca zabawa. Dowiedzieliśmy się ile czasu drzewo rośnie, w jaki sposób zabezpiecza się je przed zniszczeniem i jak wygląda proces jego pielęgnacji. Skorzystaliśmy też ze ścieżki edukacyjnej, gdzie poprzez zagadki, kwizy i naukę przez doświadczenie i eksperymentowanie dzieci mogły zgłębić swoją wiedzę ekologiczno- przyrodniczą. Dzieci wykazały się dobra znajomością lasu i jego mieszkańców, dlatego zostali nagrodzeni ciekawymi upominkami. Po ciężkiej pracy czekał na nas poczęstunek. Za ten dobry uczynek dla Naszej Ziemi dostaliśmy odznaki Przyjaciół Lasu:-)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *