Projekt edukacyjny „Czytamy Biblię”

18 kwietnia 2016 r. w murach naszej Szkoły gościł ks. Karol Misiewicz – wikary parafii Bł. Franciszki Siedliskiej, duszpasterz dzieci, opiekun grupy teatralnej Et Cetera, poeta, bajkopisarz…

W ramach realizowanego w Szkole projektu edukacyjnego „Czytamy Biblię”, ks. Karol zaprezentował naszym uczniom jedną ze swoich autorskich bajek. Historia dotyczyła małego aniołka Michasia, który udał się na ziemię i nie potrafił odnaleźć drogi powrotnej do domu. W poszukiwaniach pomogli mu nowo poznani przyjaciele – Tomek i Matylda. Ciekawski aniołek dzięki dzieciom mógł wrócić do nieba, a cała jego ziemska przygoda zakończyła się happy endem.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali bajki, a następnie ochoczo uczestniczyli w poprowadzonych przez księdza Karola warsztatach plastycznych. I tak powstały przepiękne papierowe anioły, które stały się pamiątką po autorskim spotkaniu z księdzem…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *