Sukces Naszych Uczniów w Zawodach Wojewódzkich!

W V edycji sportowej „Jem owoce piję mleko w życiu zajdę daleko” – nasi uczniowie zajęli wysokie 2 miejsce, pokonując 32 szkoły z całego województwa. Odżywiając się zdrowo i uprawiając sport, będziesz miał szansę na życiowy sukces.

Warzywa i owoce to najbardziej wartościowy pokarm dla młodych rozwijających się organizmów. Wykorzystano więc je do konkurencji sportowych: sztafety z ogórkiem, biegu kelnerów z jabłkiem na paletce, biegu z ziemniakami i budowaniu 3- piętrowego kopca z ziemniaków, „sianiu” i  zbieraniu marchewek oraz toczeniu 4 jabłek dwoma rękoma jednocześnie. Dodatkową konkurencją dla klas 3 był „liniowy siłacz” – czyli siłowe przeciąganie liny. Sponsorzy zadbali o to, aby każde dziecko otrzymało nagrodę, a atrakcji i animacji teatralnych było sporo. Skład naszej reprezentacji stanowili: Ewa Zduniak 1c, Jakub Szymakowicz 1d, Małgosia Rychta 2a, Milena Mikołajczyk 2b, Bartosz Mikołajczyk 3b oraz Alicja Kurzyńska i Adam Marcinkowski z 3a. Trenerem i opiekunem drużyny była  Halina Zielińska.

„To wyjątkowa impreza, którą nasz region organizuje jako pierwszy w kraju” – podkreślał Wojewoda Warmińsko – Mazurski , który objął zawody swoim patronatem honorowym.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.