Żyję zdrowo na sportowo, czyli letni Festyn Rodzinny

W sobotę 11 czerwca 2016 roku odbył się w Naszej Szkole coroczny Rodzinny Festyn, którego hasłem w tym roku stało się powiedzenie „Żyję zdrowo na sportowo.” Chociaż początkowo pogoda chciała spłatać nam nieprzyjemnego figla, to nie przestraszyliśmy się i punktualnie o 10:00 Festyn się rozpoczął, a słońce coraz pewniej wychodziło zza chmur.

Za tegoroczne wydarzenie z ramienia szkoły odpowiedzialne były panie: Judyta Łukuć, Halina Zielińska i Małgorzata Kowalewicz, która poprowadziła całą imprezę. Wydarzenie było ukoronowaniem prowadzonej w Szkole przez panią Judytę Łukuć akcji „Wolontariusz na bank„, zorganizowanej przez Citibank i Fundację bankową im. Leopolda Kronenberga, w wyniku której udało się pozyskać 2000zł na sprzęt sportowy dla Naszych Uczniów.

Sam Festyn przebiegł w świetnej, rodzinnej, pełnej zabawy i śmiechu atmosferze. Jak zwykle gościliśmy zaprzyjaźnioną ze Szkołą Radę Osiedla Pieczewo z Panią przewodniczącą Haliną Mikulską na czele, której jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie i pomoc. Odwiedziło nas wielu gości, którzy swoją obecnością uświetnili Festyn. Byli to Morsujący Rowerzyści Olsztyn, grupa Flowing Dance Studio Olsztyn, OKS Stomil Olsztyn, Centrum Tańca Wasilewski-Felska.

Morsujący Rowerzyści zaznajamiali uczestników Festynu z miłością do rowerów i oczywiście zachęcali do kąpieli w zimnej wodzie. OKS Stomil Olsztyn poprowadził rozgrywki piłki nożnej dla klas trzecich, które wygrała drużyna klasy 3a. Instruktorka Centrum Tańca Wasilewski-Felska rozgrzała rodziców, nauczycieli i dzieciaki proponując wspólny taniec, a Flowing Dance Studio zaprezentowało nam porywający układ taneczny, w którym wzięła udział jedna z naszych uczennic.

Rodzice i dzieci mogli również sprawdzić się skacząc w workach czy pokonując rodzinny tor przeszkód, jak również biorąc udział w turnieju tenisa stołowego. miłośnicy sportów umysłowych sprawdzali się w quizie na temat sportu. Do dyspozycji uczestników było również przeciąganie liny czy skoki przez sznur oraz zabawy z chustą animacyjną, a także chodzenie na szczudłach. Najmłodsi uczestnicy mieli do dyspozycji piankowy plac zabaw, a miłośnicy plastyki mogli nauczyć się, jak wykonać kolorowe wiatraki przy stoisku Plastyka dla smyka. Ponadto każdy miał szansę sprawdzić czy potrafi udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Chętnych do tego zadania wśród rodziców i dzieci nie brakowało.

Żeby nie zabrakło nam energii, na stoisku ze zdrową żywnością, można było się posilić i napić. W zdrowym ciele, zdrowy duch, więc jedzonko było zdrowe i pełne witamin i minerałów.

Nasz Rodzinny Festyn jest zawsze podsumowaniem całorocznego plebiscytu na Najlepszego Kolegę i Najlepszą Koleżankę, a zatem i tego punktu programu nie mogło zabraknąć.

Dwie godziny minęły nie wiadomo kiedy i trzeba było się pożegnać, ale w przyszłym roku wrócimy z nowymi pomysłami i liczymy, że przybędziecie Państwo i dzieciaki tłumnie. Naszym znamienitym Gościom, bardzo DZIĘKUJEMY i zapraszamy do dalszej współpracy.

 

foto Norbert Kryłowski i Małgorzata Kowalewicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *