Jesienny Festyn – Rodzinnie, zdrowo, na sportowo!

Tradycją Szkoły Podstawowej Nr 33 im Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF – Naszej Szkoły – jest powitanie jesieni festynem. Nie inaczej było i tym razem. Tegoroczny Jesienny Festyn zorganizowany został w sobotę – 24 września 2016r –  pod hasłem „Rodzinnie, zdrowo, na sportowo” i obfitował w wiele atrakcji dla całych rodzin. Dzieciom szczególnie podobały się balonowe zwierzątka i ogromne bańki, które mogły samodzielnie puszczać. Sprawność, intelekt i koordynację sprawdzano na kolejnych stanowiskach, gdzie należało wykonywać różne zadania np.: stać na jednej nodze, strącić kręgle, rzucić woreczkami do obręczy, ułożyć wieżę z drewnianych klocków, czy rozwiązać quiz. Zdobycie wszystkich stacji nagradzane było upominkiem przygotowanym przez prowadzących.

To sobotnie przedpołudnie obfitowało także w artystyczne i sportowe pokazy. Zabawę rozpoczęła trenerka Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier Wasilewski-Felska, która zaprosiła dzieci i rodziców do wspólnego tańca. Początkowo było nieco nieśmiało, lecz potem wszyscy rzucili się w wir zabawy. Nasi uczniowie również zaprezentowali się w tańcu, piosence i muzyce a członkowie szkoły Aikido dali pokaz swoich umiejętności na macie budząc okrzyki zachwytu. Zainteresowaniem dzieci cieszyło się również stanowisko prezentujące efekty pracy na zajęciach z Robotyki, które odbywają się w Naszej Szkole. Kulminacją Festynu był pokaz przygotowanych przez dzieci, rodziców i nauczycieli jesiennych kapeluszy, z których każdy stanowił swoiste dzieło sztuki. Jury zatem nie mogło wybrać tego jednego, najpiękniejszego i postanowiło nagrodzić wszystkich, co wywołało ogromny aplauz i radość, szczególnie wśród małych modelek.

Dwie godziny minęły nie wiadomo kiedy, a uśmiechnięte buzie dzieci były dowodem, że impreza zakończyła się sukcesem i co najważniejsze – pogoda nam dopisała.

Dziękujemy Pani Halinie Mikulskiej – Przewodniczącej Rady Osiedla Pieczewo – za obecność i wspólną zabawę w tym dniu oraz całej Radzie Osiedla i Radzie Rodziców za ufundowanie atrakcyjnych nagród.

Dziękujemy rodzicom, dzieciom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za zaangażowanie i wspólną zabawę.
Do zobaczenia za rok

 

foto: Małgorzata Kowalewicz i Katarzyna Janus

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *