Bezpłatne zajęcia dla uczniów Naszej Szkoły

Rugby Team Olsztyn zaprasza uczniów SP33 do wspólnej nauki w Dziecięcej Sekcji Rugby, do której nabór odbędzie się w dniu 3 października 2016r. o godzinie 17:00 w dolnej sali gimnastycznej.

A wszystko zaczęło się… Dawno, dawno temu – 7 kwietnia 1823 roku jeden z uczniów gimnazjum męskiego w małym miasteczku Rugby (w pobliżu Birmingham w środkowej Anglii) złamał zasady gry w piłkę nożną umieszczając w bramce piłkę trzymaną w rękach po uprzednim sprincie przez całe boisko. William Webb Ellis, bo o nim mowa, stał się w ten sposób prekursorem nowej dyscypliny sportu, która od nazwy miasteczka przyjęła nazwę – Rugby. Z biegiem lat dyscyplina stała się bardzo popularna na całym świecie, również w Polsce, również w Olsztynie.

 

Serdecznie zapraszamy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *