Spotkanie z kotem

Wraz z pierwszym śniegiem i mrozem, dnia 9 listopada, w naszej szkole zjawił się sympatyczny i ciepły gość. Kot, a raczej kotka – Kropka, urocza czarno-biała kocia dama. Wizyta, która miała miejsce na świetlicy odbyła się w ramach akcji edukacyjnej „Spotkanie z kotem”, prowadzonej przez panią Julitę ze „Stowarzyszenia Miasto Dobre dla Zwierząt”. Dzieci bardzo licznie przybyły na spotkanie i entuzjastycznie reagowały na obecność kotki. Kropka, kot przyzwyczajony do tłumu i dzieci, z zainteresowaniem śledziła zachowanie uczestników i dawała się głaskać oraz przytulać. Uczniowie dowiedzieli się ciekawych rzeczy z życia kota, ciekawostek związanych z tymi czworonogami, wskazówek jak należy z nimi postępować i o nie dbać.

Organizatorka akcji w szkole, Pani Monika Sztorc tak o niej opowiada:

„Na dwa tygodnie przed spotkaniem rozpoczęłam akcję zbiórki darów dla podopiecznych stowarzyszenia. Hojność darczyńców przerosła moje oczekiwania! Zapakowane w kartony i worki dary ledwie zmieściły się do auta pani Julity. Serdecznie dziękuję za okazane serce, hojność i pomoc. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem i z pewnością powtórzę ją kolejny raz. Zapraszam Państwa na profil stowarzyszenia na fb: https://www.facebook.com/KolegiumMilosnikowZwierzat/?fref=ts, gdzie można pomagać zwierzętom przez cały rok.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *