Wróżby i przepowiednie, czyli andrzejki w szkolnej świetlicy

Jak co roku, 30 listopada, w szkolnej świetlicy odbyła się impreza andrzejkowa. Poprowadziła ją pani Danuta Kopko przy współudziale pani Moniki Sztorc i pani Justyny Rypińskiej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III oraz zerówki.

Dzieci brały udział w różnego rodzaju atrakcjach i wróżbach. Na początku dowiedziały się jak wyglądała tradycja andrzejkowa na Warmii dawno temu, jakie wróżby były najbardziej popularne i dlaczego młodzi ludzie chętnie brali w nich udział. Następnie rozpoczęła się część, w której każdy uczestnik spotkania mógł wywróżyć swoją przyszłość. Obok tradycyjnych wróżb, takich jak „Kim zostanę za kilkanaście lat?”, „Jak będzie się nazywać moja sympatia?”, „Czy spełni się moje największe marzenie?”,  pojawiły się również mniej konwencjonalne i opatrzone dużą dawką humoru wróżby: „Czym będę jeździć w przyszłości?”, „Co zabawnego czeka mnie, gdy dorosnę?”.

Po skończonych wróżbach, uczniowie zasiedli do słodkiej przerwy i zjedli pyszne przekąski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *