Sukces sześciolatków w zawodach wojewódzkich

5 grudnia w SP 30 odbyła się impreza sportowo – edukacyjna ” Spartakiada sześciolatka” pod hasłem: „z Mikołajem startujemy – owoce i warzywa jemy, mleko pijemy”. Celem imprezy była edukacja poprzez zabawę, kształtowanie postaw proekologicznych, popularyzacja programów „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”. W rywalizacji sportowej uczestniczyły sześciolatki z 12 placówek oświatowych Olsztyna i województwa( Ostróda, Lidzbark Warmiński, Ruś, Lamkowo). Nasza drużyna w 9 konkurencjach otrzymała maksymalną ilość punktów, zarówno w sporcie, za wykonanie plakatu” zabawy zimowe z Mikołajem”oraz za konkurencje umysłowe.

Wszystkie konkurencje sportowe wykonywane były z użyciem warzyw i owoców: bieg z jabłkiem na głowie, zbieranie marchewek, skoki z obunóż z cukinią, bieg z ogórkiem , „pajączek” z marchewką na brzuchu.itp. Podczas imprezy wielu Mikołajów rozdawało cukierki, sponsorzy: owoce, jogurty, mleko.Główny organizator spartakiady : dyrektor Agencji Rynku Rolnego wręczał nagrody zawodnikom, nasza szkoła za zdobycie I miejsca otrzymała puchar, medale i nagrody rzeczowe. Reprezentacja sześciolatków SP33: Aleksandra Orzechowska 0 b, Dawid Czernow – Grajewski 0 b, Wojciech Suchecki 0 b, Jan Janicki I a, Filip Florczyk I a, Julia Stankiewicz I a, Aleksandra Kaczyńska I a, Malwina Pryk I a, , Natasza Kowalczyk I a oraz Bartosz Symonajć I b. Drużynę do zawodów przygotowały: Halina Zielińska oraz Sylwia Suchecka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *