Jasełka w IIa

Jednym z najpiękniejszych tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest inscenizacja zwana Jasełkami. W tą świąteczną atmosferę wprowadzili uczniowie klasy IIA. Przedstawili wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, oraz trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły zebranych świąteczną radością i sprawiły, że wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.