Szkolne jasełka

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów klas II i III pod opieką nauczycieli religii. Nie inaczej było w tym roku: 22 grudnia 2016 r., w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: gość specjalny – ks. kan. Romuald Zapadka, Pani Dyrektor, nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice i dziadkowie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

O przybliżenie naszej Tradycji i miłe doznania wzrokowo – słuchowe zadbali zaś zdolni, młodzi aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię narodzenia Jezusa w ubogiej stajni w Betlejem. Nie zabrakło scen prezentujących: uwielbienie Nowonarodzonego przez anioły, przybycie pasterzy oraz trzech mędrców, którzy nie tylko złożyli swoje dary, ale też oddali pokłon nowemu Królowi. Puentą biblijnej historii stało się hasło: „Bóg jest w nas”. Stąd również scenka przedstawiająca oczekiwanie na przybycie Boga, który przychodzi w drugim człowieku, potrzebującym naszych otwartych oczu, dłoni, ale przede wszystkim serca. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami, śpiewanymi i granymi z ogromnym zaangażowaniem występujących.

Przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Dzieci za zaprezentowanie swoich umiejętności artystycznych otrzymały ogromne brawa, gratulacje i podziękowania.

Na zakończenie zgromadzeni wysłuchali słów i świątecznych życzeń ks. kan. R. Zapadki, a następnie rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *