Wybierz swoją lalkę i uratuj życie dziecka

Już po raz trzeci Nasza Szkoła bierze udział w akcji pod patronatem UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. 

„Wszystkie kolory świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie zaprojektowali i wraz z rodzicami czy dziadkami uszyli szmaciane laleczki. Każda z nich ma nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Od 2 stycznia 2017 roku, w Naszej Szkole odbywa się wystawa lal. Lale można podziwiać na holu przed pokojem nauczycielskim. Już za tydzień w ramach Dnia Wszystkich Kolorów Świata odbędzie się aukcja laleczek. Na ten dzień  zapraszamy do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce, przekazując pieniądze na ten jakże szczytny cel. W tym roku pomoc polskich uczniów będzie kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Już w poniedziałek  9 stycznia 2017 roku o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 33 przy ul. Stramkowskiej 13 odbędzie się aukcja uszytych przez dzieci i rodziców szmacianych lalek ze wszystkich stron świata. Cena wywoławcza lalki to 10 pln. Wybierz swoją lalkę i uratuj życie dziecka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *