Akcja społeczno – edukacyjna Żonkile w Olsztynie

Dnia 19 kwietnia 2017r. z inicjatywy Ambasadorki Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie we współpracy z Fundacją Borussia w Olsztynie odbyła się akcja upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Uczniowie olsztyńskich szkół (Szkoły Podstawowej nr 15, Szkoły Podstawowej nr 33, Szkoły Podstawowej nr 34 i Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łupstychu) odwiedzili Dom Mendelsohna i razem z wolontariuszami (XI LO w Olsztynie i Gimnazjum nr 13 w Olsztynie oraz wolontariuszami zagranicznymi Fundacji Borussia) uczestniczyli we wspólnych działaniach. Odbyły się warsztaty przygotowane merytorycznie przez ambasadorkę Muzeum POLIN i poprowadzone wspólnie przez wszystkich wolontariuszy. Następnie wykonano samodzielnie żonkile – symbole nadziei i pamięci. Kwiaty młodzież rozdawała uczniom swoich szkół i mieszkańcom Olsztyna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *