Dzień Ziemi i pierwszoklasiści

Dnia 21.04.2017 uczniowie klasy 1a pod opieką uczennic z XI Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie uczestniczyli w działaniach plastycznych realizowanych w ramach obchodów Dnia Ziemi. Podstawą dla artystycznych działań była opowieść o Asiuni, kilkuletniej dziewczynce, która kochała przyrodę, spacery po łąkach pełnych kwitnących kwiatów. Wydarzenia historyczne – wojna – sprawiły, że mała bohaterka została pozbawiona tej przyjemności i w zaciszu schronu, w którym się ukrywała, marzyła o swobodnej zabawie na łące. Smutek zwalczała ozdabianiem ścian rysunkami pięknych, kolorowych kwiatów, które zakwitły wiosną na jej ukochanej łące. I właśnie takie zadanie – namalowania pięknych, barwnych kwiatów na bezpiecznych dla środowiska i dla Ziemi torbach – otrzymali uczniowie klasy 1a. Z zadania wywiązali się doskonale, a piękne bawełniane torby po zajęciach mogli zabrać ze sobą do domów, by korzystać z nich wielokrotnie, dbając tym samym o niezaśmiecanie naszej planety.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *