Mały Mistrz Sportu

11 maja zorganizowano w naszej szkole międzyszkolne zawody klas I o „Puchar Przewodniczącej Rady Osiedla Pieczewo”. Celem imprezy było przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia oraz integracja dzieci z różnych szkół osiedlowych poprzez sportową zabawę.Po złożeniu przysięgi sportowej do boju zachęcono dzieci popisem tanecznym.  Naszą szkołę reprezentowała klasa I a i I b , które uczestniczyły w ogólnopolskim programie Mały Mistrz.

Konkurencje podczas zawodów były bardzo zróżnicowane: biegi z piłkami różnej wielkości: kozłowanie piłek, prowadzenie nogą, podawanie piłki do łapacza,podawanie dołem między nogami, skoki przez skakankę oraz na dużych piłkach, rzuty ringo na patyk, wesoły tor przeszkód i wiele innych.

Puchar zdobyła SP32- 22 punkty, SP33 II miejsce 21punktów i SP34 11 punktów. Także do I miejsca zabrakło 1 punktu, ale taki jest sport i każde miejsce jest na wagę złota, a w zawodach nagrody były takie same : sprzęt sportowy ufundowany przez Radę Rodziców i Radę Osiedla.

Do zawodów przygotowały uczniów i poprowadziły międzyszkolną  imprezę : Halina Zielińska oraz Hanna Legowicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *