Ogólnopolskie Zawody Sportowe

22 maja na kortach ZSP nr 3 odbyła się VI ogólnopolska  edycja imprezy sportowej”Jem owoce , piję mleko – w .życiu zajdę daleko” – organizowana przez Agencję Rynku Rolnego. Szkoły uczestniczące w programie: mleko, warzywa i owoce w szkole, przystąpiły do sportowej rywalizacji, a już same nazwy konkurencji zachęcały do startu i wspólnej zabawy: sztafeta ogórkowa, unihokej jabłkowy,toczenie 2 lub 4 jabłek, bieg z „lodami owocowo- warzywnymi, bieg z jabłkiem na paletce.

Spośród 300  zawodników  50 zespołów z całej Polski – naszym uczniom udało się zdobyć 3 i 7 miejsce. Dzieci otrzymały medale, wspaniałe nagrody rzeczowe, w tym wycieczkę krajoznawczą,były zaszczycone, że mogły brać udział w największej tego typu imprezie w Unii Europejskiej, której największą wartością było kształtowanie wśród dzieci dobrych nawyków żywieniowych, połączonych z promowaniem aktywności fizycznej.

Skład drużyny przedszkolaków, która zdobyła 3 miejsce: Aleksandra Orzechowska, Wiktoria Sowa, Maja Puchalska, Wojciech Suchecki,Dawid Czernow – Grajewski
Skład drużyny klas I- III, która zdobyła 7 miejsce: Alicja Szczubełek, Amelia Kowalska, Maja Idzikowska, Szymon Jakóbowski, Marcin Sieniawski

Do zawodów przygotowały uczniów : Halina Zielińska i Sylwia Suchecka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *