Międzynarodowy Dzień Kropki

Dzień Kropki 15 września  to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki „Kropki” Petera Reynoldsa. Historia małej Vashti, która dzięki swojej nauczycielce odkrywa talent do rysowania kropek stała się kanwą obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Dziewczynka dzięki pomysłowi wychowawczyni zaczyna w siebie wierzyć i zaczyna rysować. A co najważniejsze tę wiarę w siebie przekazuje dalej! Pomaga kolejnej osobie odkryć swoje mocne strony! Czy może być piękniejsze przesłanie? Dobro, które się mnoży. Każdy coś potrafi, każdy ma jakiś talent.

Kropka to przykład, jak dobro powstaje i mnoży się. Odkryj swoją kropkę i powielaj dobro. Odkryj swój talent i odkrywaj talenty innych.

Chcemy być środowiskiem przyjaznym, by z małej kropki rozwijały się talenty naszych uczniów. Kropka może być postawiona na kartce, kamieniu czy starej butelce. I nie musi to być akurat 15. września.

Dzisiaj jest dobry dzień. Dzisiaj w naszej klasie organizujemy dzień KROPKI. Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day.

Zapraszam do wspólnej zabawy KROPKA

Joanna Mieszczyńska

Szkolny koordynator wydarzenia