Legenda o „zaczarowanym pierścieniu”

W czwartek klasa IIA Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie z wychowawczynią Ewą Domańską skorzystała z zaproszenia do udziału w projekcie „Moje miasto jest ciekawe”.

W ramach wyjścia uczniowie zwiedzali z przewodnikiem Olsztyn i uczestniczyli w zajęciach pt. „Bajka czy nie bajka”. Na podstawie zasłyszanych historii o rodzinnym  mieście układali swoją legendę. Kogo zaczaruje pierścień i kto będzie czarował dowiemy się w grudniu podczas „wieczór autorskiego”. Uczniowie i rodzice będą mogli posłuchać opowieści dzieci z kilku olsztyńskich szkół.

Legenda stworzona przez klasę IIA ukaże się w książce – zbiorze legend wymyślonych przez dzieci w ramach projektu.

 

Ewa Domańska

Joanna Mieszczyńska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *