Włącz się! Trwa kampania społeczna BohaterON!

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i mieszkańców Olsztyna do włączenia się do akcji!

W Szkole Podstawowej nr 33 w Olsztynie i XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie trwa ogólnopolska kampania BohaterON. Każda chętna osoba może przygotować kartkę dla powstańca. Następnie wypisać życzenia/pozdrowienia do konkretnych osób – powstańców Powstania Warszawskiego. Bezpłatne kartki można otrzymać na poczcie lub samodzielnie wykonać. W tym roku w obu szkołach szczególną opieką otaczamy „Kobiety pistolety” (łączniczki i sanitariuszki Powstania Warszawskiego Marię Kowalską „Myszkę” i Barbarę Braun „Basię Białą”) oraz żołnierzy AK, walczących w powstaniu Edwarda Andersa i Piotra Łubieńskiego, byłych więźniów byłego obozu koncentracyjnego Stutthof. Uczniowie młodszych klas mogą wykonać kartki tak, jak je robią dla osób bliskich i własnoręcznie wypisać życzenia.

Na kartki czekamy w obu szkołach do dnia 3.11.2017r.

Biogramy BOHATERÓW znajdują się pod linkami na stronie Muzeum Stutthof: http://stutthof.org/node/952

oraz na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego: https://www.1944.pl/archiwum-historii…/barbara-braun,90.html; https://www.1944.pl/arch…/piotr-zbigniew-lubienski,3353.html; https://www.1944.pl/powstancze-b…/piotr-lubienski,28335.html.
Link do akcji: https://bohateron.pl/.

 „Ta ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm. W lipcu 2017 roku BohaterON otrzymał wyróżnienie w kategorii „kampanie organizacji pozarządowych” w prestiżowym konkursie na najlepszą Kampanię Społeczną Roku 2016”[cytat za organizatorem kampanii].

W ramach akcji współpracujemy z Muzeum Stutthof w Sztutowie.

 

Koordynatorki akcji w obu szkołach:

Ewa Mieszczyńska (XI LO)

Joanna Mieszczyńska (SP 33)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *