Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W sobotę 11 listopada 2017r. Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie uczestniczył w wojewódzkich obchodach 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny w bazylice Konkatedralnej św. Jakuba, następnie miał miejsce przemarsz na Plac Solidarności kolumny złożonej z kompanii honorowych służb mundurowych, harcerzy, organizacji kombatanckich, pocztów szkolnych, orkiestry oraz mieszkańców Olsztyna. Pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny po uroczystym podniesieniu flagi państwowej RP i wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego miały miejsce wystąpienia okolicznościowe, Niepodległościowy Apel Pamięci i salwa honorowa. Mimo bardzo wietrznej pogody na obchody Święta Niepodległości przybyło wielu mieszkańców Olsztyna i regionu. Udział naszej delegacji szkolnej zakończyło złożenie kwiatów pod pomnikiem i zapalenie zniczy przez p. dyrektor Edytę Balbuza Szarota i   towarzyszące jej uczennice Julię Białczak i Julię Naczas.

Karty naszej historii pokazały, że niepodległość nie jest nam dana raz na zawsze. Pamiętamy, że ojczyzna to dobro najwyższe i trzeba je ciągle umacniać oraz stać na jej straży.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *