Baw się razem z Akcją Niepodległość

 

Dnia 10 listopada 2017r. razem z klasami gimnazjalnymi radośnie bawiąc się świętowali 99. rocznicę odzyskania Niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie i dzieci z Przedszkola Junior Academy w Olsztynie.

Społeczno – edukacyjna „Akcja Niepodległość” to autorski projekt cyklicznie realizowany w naszej szkole. Kultywowanie pamięć o przeszłości, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, przygotowanie do skutecznego i konstruktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, integracja środowiska lokalnego na rzecz wspólnych działań wolnościowych to główne założenia tego projektu. Corocznie celem organizatorów jest włączanie uczniów starszych klas w organizowanie ciekawych zajęć dla młodszych kolegów i przedszkolaków.

Wszyscy uczestnicy warsztatów przygotowanych i prowadzonych przez starszych kolegów byli w biało – czerwonych w opasach lub kotylionach. Dzieci oglądały film edukacyjny „Polak Mały” i odpowiadały na pytania, rozwiązywały quiz dotyczący hymnu narodowego, układały puzzle z godłem, śpiewały piosenkę niepodległościową, a następnie pod okiem starszych koleżanek uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Malowano wielkie flagi biało – czerwone oraz kolorowanki z orłem, symbolem godła Polski.

Na koniec wspólnie i głośno wykrzyknięto hasło „dzień wolności, dzień radości” oraz wykonano wspólne zdjęcie uczniów i nauczycieli, których obsypano kolorowym konfetti.

Za przyjęcie zaproszenia i wspólną zabawę dziękujemy klasie IIA i wychowawczyni Ewie Domańskiej oraz grupie przedszkolaków Dancing Dragons i ich opiekunkom.

Akcję przygotowały i przeprowadziły uczennice: Wiktoria Oryl, Martyna Berg, Agata Śmiarowska, Kamila Cieśla i Wiktoria Barwińska.  Gratuluję!

 

Joanna Mieszczyńska

organizator wydarzenia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *