Być jak BohaterON

10 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej nr 33 w Olsztynie odbyła się publiczna prezentacja szkolnego projektu realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterON.

Wydarzenie przygotowały uczennice klasy IIE gimnazjum, a do wspólnej zabawy zaprosiły młodszych uczniów z klasy drugiej i przedszkolaki. Dzieci rozmawiały na temat bohaterów – uczestników powstania warszawskiego, dla których wcześniej robiły wspólnie kartki z życzeniami i pozdrowieniami oraz wydarzeń roku 1944. W tak trudnym temacie skupiono się na nawiązaniu do symbolu powstania i Polski Walczącej – kotwicy i jej znaczenia. Druga część spotkania skupiła się na malowaniu biało – czerwonych kotwic powstańczych oraz wykonaniu wspólnych zdjęć w makiecie przygotowanej przez uczennice gimnazjum.

W ramach trwającej w Szkole Podstawowej nr 33 w Olsztynie i XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie ogólnopolskiej kampanii BohaterON  uczniowie przygotowali kartki dla powstańców. W tym roku szczególną opieką otoczyli „Kobiety pistolety” (łączniczki i sanitariuszki Powstania Warszawskiego Marię Kowalską „Myszkę” i Barbarę Braun „Basię Białą”) oraz żołnierzy AK, walczących w powstaniu Edwarda Andersa i Piotra Łubieńskiego, byłych więźniów byłego obozu koncentracyjnego Stutthof we współpracy z Muzeum Stutthof.

Na koniec warsztatów uczestnicy mogli obejrzeć wykonane przez kolegów kartki. Spotkanie przygotowały i prowadziły gimnazjalistki Martyna Berg, Wiktoria Oryl, Kamila Cieśla, Agata Śmiarowska i Wiktoria Barwińska.

 

Joanna Mieszczyńska

opiekun grupy projektowej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *