Rajd Niepodległościowy

W sobotę 18 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie Niepodległościowym zorganizowanym przez grupę turystyczno-krajoznawczą Pałacu Młodzieży. Impreza zaczęła się w budynku Pałacu Młodzieży, gdzie zostaliśmy przywitani  przez „generała” -panią Anetę, która zapoznała nas z regułami gry terenowej o charakterze wojskowym.

Celem gry rozgrywanej w Parku Centralnym,  było dostarczenie „generałowi” zupy, ale żeby ją zdobyć musieliśmy: opatrzyć rannego, odczytać szyfr, rozbroić bombę, zdobyć ziemniaki, rozwiązać zadanie matematyczne i donieść, nie rozlewając, wodnistą zupę. Wszystkie czynności trzeba było wykonać w jak najkrótszym czasie.

Nasi uczniowie podzieleni byli na dwie grupy: „Małych Orzełów”  oraz  „ Niezależnych”. Każda z grup zaliczyła  bezbłędnie quiz z wiedzy na temat Narodowego Święta Niepodległości oraz zaprezentowała się artystycznie recytując wiersze o Ojczyźnie. Wszystkie zadania były skrupulatnie punktowane przez młodzieżowy sztab pod okiem „generała”.

Przy odczytywaniu wyników mocno trzymaliśmy kciuki i……zajęliśmy I miejsce  zdobywając  dla szkoły puchar w  kategorii 11-15 lat. Twórcami zwycięstwa byli: Bartosz Bil, Przemysław Łuczak, Urszula Perfikowska i Oliwia Szymańska z 4F oraz Michał Bronowski z 2Bg Dominika Trzciałkowska, Barbara Stypułkowska, Hubert Sikorski z 2Eg, Karolina Kozłowska i Emilia Pacho z 3Gg. Pogoda nam sprzyjała, świeciło słońce, a emocje nie pozwoliły nam zmarznąć mimo jesiennego chłodu. Już szykujemy się na Mikołajkowy rajd.

Beata Firek