XXII Rajd z Mikołajem

2 grudnia 2017r. dziesięcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w XXII Rajdzie z Mikołajem zorganizowanym przez Komisję Młodzieżową przy Oddziale Warmińsko- Mazurskim PTTK w Olsztynie. Trasa około 8 kilometrów wiodła od Wysokiej Bramy -wzdłuż Łyny- do CEiK-u. Pogoda nam sprzyjała, po piątkowych opadach pozostały w lesie malownicze śnieżne zakątki. Rajd prowadził Mikołaj Tolek i Śnieżynka Danusia, którzy prowadzili nas tylko sobie znanymi dróżkami doliną Łyny. Rajdowicze  przebrani w stroje nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia, w radosnych nastrojach podążali do głównego celu wyprawy- ogniska. Po drodze dowiedzieliśmy się o walorach Lasu Miejskiego jedynego w Polsce kompleksu leśnego w obszarze miasta, o rezerwacie Mszar obejmującego zagłębienie bezodpływowe (dawne jezioro) wypełnione pokładem torfu, poznaliśmy oznaczenia szlaków w obrębie Olsztyna. Wiele trudu kosztowało nas przygotowanie i rozpalenie na mokrym podłożu ogniska ale Mikołajowe Elfy stanęły na wysokości zadania i mogliśmy upiec przyniesione kiełbaski, jabłka i inne smakołyki. Wzmocnieni śpiewaliśmy z Mikołajem kolędy, zrobiliśmy rozgrzewającą rakietę i obejrzeliśmy prezenciki- bo otrzymane 2 grudnia, prezenty właściwe z 6 grudnia będą niewątpliwie okazalsze. Jak zapewniał Mikołaj Tolek na rajdzie było wesoło, ciekawie, śnieżnie i świątecznie. Na następny rajd Walentynkowy zapraszamy już dziś.

B. Firek