Mikołajki 4B

6 grudnia był szczególnym dniem w naszej klasie, bowiem tego dnia wybraliśmy się na warsztaty do Pracowni Śnieżynek i Świętego Mikołaja. W klimatycznych podziemiach pod Hotelem Wysoka Brama przywitały nas Pani Mikołajowa i Elfy. Podczas spotkania musieliśmy wykazać się pracowitością i kreatywnością, gdyż przygotowywaliśmy świąteczne kartki, które będą wysłane do chorych dzieci w ramach „Marzycielskiej Poczty”. W naszej pracy pomagały nam Elfy i Pani Mikołajowa, przy ich pomocy stworzyliśmy piękne kartki, obsypane złotym brokatem, cekinami i sztucznym śniegiem. Ponieważ podczas pracy zrobiliśmy się głodni, to Pani Mikołajowa zdradziła nam przepis na pyszne pierniczki. Przygotowaliśmy różne kształty ciasteczek – choinki, dzwoneczki, ludziki. Przekonaliśmy się, że wałkowanie ciasta na pierniki wcale nie jest łatwą pracą. Upieczone ciasteczka udekorowaliśmy pysznym śnieżnobiałym lukrem i kolorowymi cukierkami. Niektórzy z nas byli tak głodni, że ich pierniki zniknęły jeszcze przed dekoracją. Najbardziej jednak ucieszyło nas spotkanie ze Świętym Mikołajem, z którym każdy z nas mógł sobie robić niezapomniane zdjęcie. Wszyscy otrzymaliśmy również prezenty-niespodzianki. Pełni niesamowitych wrażeń wróciliśmy do szkoły, gdzie czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka: pyszne lody! Był to wspaniały i niezapomniany dzień.

Uczniowie klasy IVb