Dzień Patrona Naszej Szkoły

11 grudnia 2017 roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona Szkoły –  Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci Unicef

Dumni jesteśmy z tego, że nasza szkoła, w której uczymy się, pracujemy, jesteśmy nosi nazwę Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF . UNICEF  jest  największą organizacją na świecie w całości dedykowaną dzieciom,  od ponad 70 lat daje im szansę na lepszą przyszłość – tymi słowami Marta z klasy IIIg powitała całą społeczność szkolną.

Uczniowie klas III e i IIIg pod opieką nauczycieli  Małgorzaty Czaban, Anny Danilczuk i Anny Banasiak przygotowali montaż słowno- muzyczny prezentujący prawa dziecka na świecie, historię  oraz akcje organizowane przez UNICEF.

Cieszymy się, że w trakcie tej uroczystości udało nam  się przybliżyć prawa dzieci na całym świecie. Musimy jednak pamiętać, że korzystając z praw nie można ograniczać praw innych – naszych kolegów, koleżanek i dorosłych. Jeśli chcemy by inni szanowali nasze prawa musimy też respektować prawa innych.

My jako nauczyciele odpowiedzialni za tę uroczystość, dziękujemy dzieciom za udział w apelu i doskonałe przekazanie tak trudnych treści jak łamanie praw dziecka. Dziękujemy Rodzicom za znakomite stroje i wszystkim tym, którzy pomogli nam w organizacji tej uroczystości.

Anna Banasiak

Małgorzata Czaban

Anna Danilczuk