Czy jeden list może zmienić czyjeś życie?

Zakończył się kolejny Maraton Pisania Listów, który trwał od 1 do 10 grudnia, W jego organizację włączyło się ponad 700 miejsc w całym kraju, w tym nasza szkoła. Napisaliśmy 425 listów a w całej Polsce aż 308 838 listów i apeli!

Nasza szkoła kolejny raz zaangażowała się w tę akcję. Połączyła nas potrzeba zaangażowania i wsparcia osób, których prawa zostały złamane. Tegoroczne historie wzruszały, ale i mobilizowały do podjęcia działania i solidarnego sprzeciwu wobec naruszeń praw człowieka. Pisaliśmy listy i apele  w sprawie obrończyń i obrońców praw człowieka. To osoby, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. Pisaliśmy do władz, ale także samych bohaterów i bohaterek Maratonu, którym nasze ciepłe słowa i wsparcie dają siłę. Wyobraź sobie, że jesteś w więzieniu i otrzymujesz tysiące listów wsparcia, albo że ludzie z całego świata pomagają Ci w walce o sprawiedliwość dla zamordowanego członka rodziny.

Pisanie listów naprawdę może zmienić czyjeś życie.  Naszym celem było napisanie jak najwięcej listów i pomoc ODWAŻNYM. W sumie napisaliśmy 425 listów.

Wierzymy, że nasze listy doprowadzą do uwolnienia Tanera w Turcji, ochronią Ni Yulan przed nękaniem przez chińskie władze, będą wspierać aktywistów w Hondurasie i pomogą wszystkim naszym bohaterom i bohaterkom. Czekamy na dobre wiadomości!

Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w tę akcję.

Iskra odwagi jest w każdym z nas

Koordynatorka akcji

Małgorzata Niedzielska

 

Napisaliśmy 308 838 listów!

 

W trakcie tegorocznego Maratonu Pisania Listów napisaliśmy 308 838 tysięcy listów.!