Jasełka w Naszej Szkole

Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia nieodłącznie związany jest z Jasełkami. Nie mogło ich więc zabraknąć w Naszej Szkole i w tym roku. Jak zwykle było pięknie i wzruszająco. Było też wyjątkowo, bo przedstawienia były aż dwa. 22 grudnia  w obu budynkach Naszej Szkoły odbyły się Jasełka. Jedne dla uczniów klas 0-III, a drugie dla uczniów klas IV, VII i oddziałów gimnazjalnych.

W budynku przy ulicy Stramkowskiej w przedstawieniu przygotowanym przez panią Katarzynę Janus, z bożenarodzeniowym przesłaniem wystąpili uczniowie klas III B oraz III A. Mali aktorzy w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny: grzechu pierwszych ludzi, zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie oraz narodzin Chrystusa. Był Adam i Ewa, wąż – kusiciel, Maryja, św. Józef, aniołowie, pasterze i trzej królowie. Nad całością czuwał narrator.

Uczniowie z dużym przejęciem i poświęceniem odtworzyli swoje role, czym podbili serca publiczności. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali podziękowania i gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.

Z kolei w budynku przy ulicy Jeziołowicza opowiedziano historię, która wpłynęła na losy całego świata.  Spektakl pt. „ Narodziny Króla Wszechświata ” zgromadził nas, by wspólnie przypomnieć to cudowne wydarzenie. Znakomita gra aktorska (Paulina Szczepańska 3C, Nadolny Kasjan 3B , Gilewska Martyna 2F, Olszewska Gosia 2F, Hinz Samson 2B, Jakacki Marcel 2B, Reluga Maciej 2B, Puchasz Oliwia 2D , Jóźwiak Ola 2D, Schwarz Nikola 2D, Naczas Julia 3H, Abramczyk Amelia 3G, Chrostowska Laura 3G, Dudek Kalina 3G, Gregorczyk Maja 3G, Markunowicz Gosia 3G, Miecznikowska Ewelina 3G, Pach Emilia 3G, Wiszniewska Oliwia 3G ) i oprawa muzyczna
( przygotowana przez pana Michała Janickiego z zespołem ) wprowadziła nas
w święty czas świąt Bożego Narodzenia, który zbliża się do wszystkich ludzi, by otulić ciepłem i Miłością.

Spektakl przygotowali katecheci pani Małgorzata Gieczewska i pan Norbert Kryłowski.

Jasełka w wykonaniu uczniów Naszej Szkoły  wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i uświadomiły, że Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż…