Wystawa „Na zdrowie” – 08.02.2018r.

W mroźny lutowy poranek, klasy IVA i IID udały się do Parku Naukowo – Technologicznego w Olsztynie, aby obejrzeć interaktywną wystawę „Na zdrowie”. Przedsięwzięcie oparto na modelach i  planszach informacyjnych, które stały się małym ABC zdrowia. Dwadzieścia interaktywnych stanowisk pozwoliło na nietypową naukę o budowie organizmu człowieka, fizjologii pracy narządów i podstawowych zasad dbania o zdrowie.

Jak działa ludzki organizm, można było sprawdzić dotykając narządów, rozkładając je na czynniki pierwsze. Eksponaty ułatwiły zrozumienie zjawisk fizycznych, takich jak mechanizm widzenie i słyszenia.

Na wystawie można było uzyskać odpowiedź na ważne pytania. Na przykład – jak będę wyglądał za 20, 30 lat?;  Czy mózg jest komputerem lub Dlaczego należy jeść? Najważniejsze zagadnienia naszego życia były podzielone na tematy: „Ruszaj się na zdrowie”, „Moje menu” czy „Choroby i nałogi”. Dział wystawy „Moje menu” pozwolił prawidłowo skomponować jadłospis.

Marzenna Markowicz – Bembenek

Dorota Drozd