Relacja z Dnia Otwartego Szkoły dla klas IV-VIII

19 lutego 2018 r.  budynek SP33 przy Jeziołowicza 2 gościł osoby zainteresowane ofertą naszej szkoły.

Uczniowie i nauczyciele przygotowali dla wszystkich zainteresowanych różnorodne atrakcje. Przygotowano szeroki wachlarz atrakcji. Starannie opracowana trasa zwiedzania obejmowała wszelkie aspekty działalności szkoły. Głównymi punktami programu były występy utalentowanych młodych aktorów Teatru Światło i Cień, który od lat jest chlubą naszej placówki oraz koncert muzyczny. Odwiedzający  z dużym zainteresowaniem przyglądali się również doświadczeniom i eksperymentom  naukowym prezentowanych przez uczniów w pracowniach biologii, chemii i fizyki. Mieli też możliwość wykazania się w tworzeniu rymowanek, łamigłówkach językowych, quizach matematycznych oraz wzięcia udziału w konkurencjach sportowych. Trasa  wędrówki po szkole obejmowała także stoiska  prezentujące edukacyjne projekty, prace uczniów, pomoce naukowe, akcje bardzo prężnie działającego wolontariatu, PCK i Koła Miłośników Turystyki. Kolejną atrakcją i jednocześnie wyzwaniem były zmagania w grach PS3 oraz XBOX w czytelni szkolnej.

Celem przedsięwzięcia było umożliwienie potencjalnym członkom naszej społeczności poznania pełnej oferty edukacyjnej szkoły, wczucia się w atmosferę, a także przekonanie niezdecydowanych, że naprawdę warto do nas dołączyć.

Dzień Otwartych Drzwi był niezwykle udany. Przybliżył gościom zasady funkcjonowania szkoły oraz pokazał, że jest to miejsce, gdzie można rozwijać wszechstronne zainteresowania, realizować pasje, a także zdobywać nowe doświadczenia i poznawać świat, a przede wszystkim samego siebie.

Małgorzata Niedzielska