Szkolny Szlak Świętego Jakuba

W świetlicy szkolnej uczniowie młodszych klas uczestniczą w zajęciach przybliżających im postać św. Jakuba Starszego – patrona Olsztyna. Poznają również starą tradycję pielgrzymowania Szlakiem św. Jakuba do jego grobu znajdującego się w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Odpowiednio przygotowani, małymi grupkami, wyruszają na SZKOLNY SZLAK ŚWIĘTEGO JAKUBA rozmieszczony w budynku szkoły przy ul. Stramkowskiej. Kierując się strzałkami i muszlami przemierzają kraje Europy, którymi przebiega prawdziwy Szlak św. Jakuba. W oznaczonych punktach uczniowie zdobywają pieczątki do paszportu pielgrzyma wykazując się wiedzą o św. Jakubie Starszym i o Camino de Santiago (Szlaku św. Jakuba). Po drodze „nocują” w hiszpańskim albergue (schronisku) i posilają się w Tapas Bar, gdzie czeka na nich bogate menu peregrino (menu pielgrzyma).

Zmęczeni, ale zadowoleni docierają do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela i otrzymują compostelkę – zaświadczenie o przebyciu SZKOLNEGO SZLAKU ŚWIĘTEGO JAKUBA.

 

Pełna fotorelacja na fb stronie szkoły. Zapraszamy do obejrzenia