II Międzygimnazjalny Konkurs Pięknego Czytania

26 marca Szkole Podstawowej nr 33 im. Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF w Olsztynie odbył się II Międzygimnazjalny Konkurs Pięknego Czytania. Przy realizacji tego projektu przyświecała maksyma Cypriana Kamila Norwida: „…czytać każdy umie, zaprawdę mało kto czytać potrafi”. Celem konkursu była popularyzacja literatury i czytelnictwa wśród młodzieży, jak też promowanie idei pięknego czytania poprzez rozwijanie sztuki interpretacji tekstu.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów ze szkół : SP2 (dawne G7), SP5 (dawne G12), SP18 (dawne G14), SP19 (dawne G15), SP33 (dawne G13), II Liceum Ogólnokształcącego (dawne G2).

Uczestnicy czytali indywidualnie wybrany i przygotowany przez siebie fragment książki pochodzący z literatury fantasy (czas prezentacji do 3 minut).

Jury w składzie: p. Maria Wiśniewska – wicedyrektor Warmińsko – Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Olsztynie, p. Anna Andrzejczyk – bibliotekarz z filii nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, p. Teresa Jóźwiak – nauczyciel bibliotekarz Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie zdecydowało, że nagrodzi następujących uczniów:

I miejsce – Wiktoria Grygorczyk (SP19)

II miejsce – Olga Ziemińska (SP33)

III miejsce – Wojciech Matejuk (II LO)

Wyróżnienie – Agata Sienkiewicz (SP5)

Zwykle liczy się tempo. W czytaniu też ma znaczenie,  bo im szybciej czytamy, tym czytamy więcej. Ale tym razem oceniane było nie tempo, a uroda czytania. Piękne czytanie przykuwa uwagę, do lektury więc zachęca.

Organizator:

Agnieszka Michałowska