Wiosenny Rajd Turysty z Kindersztubą

W sobotę 24 marca Koło Miłośników Turystyki uczestniczyło w Wiosennym Rajdzie Turysty z Kindersztubą. O 9.30 dotarliśmy autokarem do ośrodka Leśne Wrota, skąd ruszyliśmy w siedmiokilometrową trasę leśnymi dróżkami. Po drodze czekało na nas 7 stanowisk, na których wykonywaliśmy różne zadania, np musieliśmy wskazać napotkanych 5 oznak wiosny- uwzględniając naszą aurę w ostatnim czasie nie było łatwo, oj nie było łatwo. Jedno z zadań  wymagało  zaprezentowania sposób przedstawiania się, kurtuazji wobec płci pięknej i zachowania wobec starszych. Dużo czasu zajęło nam odnalezieni zielonej już paproci, zespołu lip, które trzeba było sfotografować. Zmęczeni ale w dobrych nastrojach dotarliśmy do celu – ogniska gdzie po wykonaniu ekologicznej Marzanny upiekliśmy smakowite kiełbaski. Po dotarciu wszystkich grup –  w rajdzie   uczestniczyło 99 osób, nastąpiło ogłoszenie wyników na Turystów z Kindersztubą. Uzyskaliśmy zaszczytny tytuł wicemistrza  Turysty z Kindersztubą. Na  to zaszczytne miano pracowali : Bartosz Bil, Przemysław Łuczak, Urszula Perfikowska z 4F, Zofia Bieńkowska z 4B oraz Michał Borowski i Maciej Reluga z 2B gimnazjalnej.  Impreza zakończyła się pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny tradycyjnym spaleniem kolorowych Marzann. Dodatkową atrakcją okazało się zaobserwowanie pierwszych bocianów w locie, spacerujących dzików i wysłuchanie koncertu leśnych ptaków. Wróciliśmy dotlenieni, dumni i w doskonałych nastrojach.