Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Olsztynie

Wojewódzkie obchody 78. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 8. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem rozpoczęły się w niedzielę 15 kwietnia 2018 r. w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Mszę świętą w intencji pomordowanych w Katyniu celebrował ks. abp Edmund Piszcz, metropolita warmiński senior.

O godz. 14.30 uroczystości przeniosły się przed Pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej i obelisk upamiętniający ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem na cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej. Głos zabrali m. in. wojewoda Artur Chojecki oraz prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. W obecności plutonu reprezentacyjnego Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych i zgromadzonych gości został odczytany Apel Poległych, oddano także salwę honorową. Delegacje złożyły kwiaty i zapalono znicze.

W uroczystościach uczestniczyła pani Drozdek oraz poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Julia Białczak, Emilia Nietupska i Dariusz Szafranek.