227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczyste apele, w asyście pocztu sztandarowego, były okazją do przypomnienia ważnych kart historii Polski, dzięki którym możemy poszczycić się pierwszą w Europie ustawą zasadniczą.          Podczas uroczystości została także ukazana geneza Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej obchodzonego 2 maja jako Dzień Polonii i Polaków za granicą. Szkolni artyści zaintonowali Mazurka Dąbrowskiego, a społeczność szkolna, w strojach galowych, wsłuchiwała się w recytowane wiersze i pieśni, które podkreśliły patriotyczny charakter uroczystości. Wielu uczniów w tym dniu przypięło biało – czerwone kotyliony.

Przygotowano także okolicznościową gazetkę, dzięki której uczniowie mogli zapoznać się z tekstem Konstytucji 3 Maja, historią jej uchwalenia oraz z sylwetkami wielkich Polaków.

Beata Firek

Dariusz Szafranek