Owocowo zakręceni -25.04.2018r.

Grupa projektowa „Owocowo zakręceni” bierze udział w projekcie edukacyjnym „Tradycyjny sad” Fundacji  Banku Ochrony Środowiska. Zanim przystąpiono do założenia mini sadu, członkowie grupy projektowej zapoznali się z poradnikiem „OD LAIKA DO EKO SADOWNIKA”, podstawowymi zabiegami agrotechnicznymi i pielęgnacyjnymi, tradycyjnymi odmianami jabłoni. W ramach działań w klasach czwartych przeprowadzono warsztaty pod hasłem „W sadzie, czyli kuszenie starym jabłkiem”. Odbył się również apel pod tytułem „Stare odmiany, zapomniane smaki”.

Zrealizowane zadania zostały docenione przez kapitułę konkursową, bowiem w I etapie na 134 szkół zajęliśmy 20 miejsce. Otrzymaliśmy tym samym grant, który pozwolił nam na sfinalizowanie przedsięwzięcia. Nasza szkoła wzbogaciła się o drzewka owocowe, które wspólnie posadziliśmy. Przez kolejne lata będziemy się nimi opiekować, oczekując na owoce.

Marzenna Markowicz – Bembenek