Światowy Dzień Ziemi – 25.04.2018r.

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Data ta została wybrana dla upamiętnienia manifestacji ekologicznej, która odbyła się 22 kwietnia 1970 roku. Według organizatorów Dnia Ziemi, planeta Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i dlatego wszyscy muszą troszczyć się o środowisko naturalne.

W naszej szkole swoje poparcie dla idei obrony Ziemi wyrażono poprzez uczestnictwo czwartoklasistów w ekologicznej prelekcji, którą wzbogacono o muzykę, piosenki i wiersze. Uczniowie mogli się dowiedzieć co zagraża planecie i jak mogą się włączyć w jej ochronę.  Tego dnia posadzono na terenie szkoły drzewa owocowe w ramach projektu „Tradycyjny sad”. Za organizacje powyższych przedsięwzięć odpowiedzialne były: pani Marzenna Markowicz – Bembenek oraz pani Dorota Drozd.

Marzenna Markowicz – Bembenek