SP33 wśród trzech najlepszych szkół w Polsce!

Jury ogólnopolskiego konkursu historycznego doceniło działania olsztyńskiej grupy projektowej ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie. Organizatorzy ogólnopolskiej kampanii społecznej „BohaterON – włącz historię!” we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej wyróżnili trzy najlepsze projekty edukacyjne w Polsce, w tym jeden z Olsztyna. Uczniowie trzech placówek z Polski, w tym z SP 33 spotkają się w czerwcu na gali w Warszawie.
Olsztyński projekt „Być jak BohaterON” młodzież z SP 33 realizowała pod opieką Joanny Mieszczyńskiej, nauczycielki historii, ambasadorki Muzeum POLIN w Warszawie. Działania prowadzono w szkole i środowisku lokalnym, współpracowano z wieloma instytucjami i samorządem lokalnym, organizowano spotkania ze świadkami historii oraz warsztaty dla młodszych uczniów i przedszkolaków, realizowano edukację historyczną w miejscach pamięci i muzeach, a przede wszystkim nawiązano kontakt z powstańcami warszawskimi i to dla nich młodzież pisała pozdrowienia i życzenia.

ZWYCIĘZCY – TRZY NAJLEPSZE SZKOŁY w POLSCE wyróżniono za mnogość i różnorodność podjętych działań – w tym spotkania ze świadkami historii oraz zaangażowanie lokalnej społeczności, a także „jakość” nadesłanego sprawozdania.

Serdecznie dziekujemy naszym partnerom Muzeum Stutthof w Sztutowie i XI Liceum Ogólnokształcącemu. Za współpracę, wiele wspólnych akcji i działań, ogromne merytoryczne wsparcie wielkie podziękowania kierujemy do Ewy Mieszczyńskiej, nauczycielki historii XI LO w Olsztynie i uczniów tej placówki.

Za udział w naszej akcji dziękujemy Prezydentowi Miasta Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi, Warmińsko – Mazurskiemu Kuratorowi Oświaty Markowi Nowackiemu, Fundacji dla Rodaka, TVP3 Olsztyn i Gazecie Olsztyńskiej.

Joanna Mieszczyńska

ambasadorka Muzeum POLIN w Warszawie

nauczycielka historii SP 33 w Olsztynie