Siatkarski weekend

To był weekend pełen wrażeń i emocji. W dniach  18- 20. 05.2018r. uczennice klasy 2A gimnazjum oraz Kinga Kucharska z klasy 3A uczestniczyły w trzydniowym Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w Olsztynku „Olimpijczyk Volley Cup 2018” , z okazji 100 lecia Niepodległości. W zawodach wzięło udział dziesięć zespołów: pięć drużyn dziewcząt i pięć drużyn chłopców. Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” z rewanżami do dwóch wygranych setów, co dało w sumie 40 spotkań rozegranych na dwóch boiskach w ciągu trzech dni. W grupie dziewcząt rywalizowały ze sobą siatkarki z Morąga (dwa zespoły), Olsztynka i Ełku.

Najbardziej widowiskowe było spotkanie naszych dziewczyn z zawodniczkami z Ełku. Po bardzo wyrównanej walce  w tie-breaku dwoma punktami wygrały siatkarki z Ełku  2:1 (22:25, 28:26, 15:13). To był najładniejszy mecz całego turnieju. Obie drużyny chciały wygrać, broniły trudne piłki, walczyły o każdy skrawek boiska.

W klasyfikacji drużynowej, jednym punktem wyprzedziły nas zawodniczki z Olsztynka, zajmując drugie miejsce w turnieju. Na najwyższym podium stanęły dziewczyny z Ełku, nasze siatkarki otrzymały brązowy krążek.

Najlepszą zawodniczką naszego zespołu została Kinga Kucharska z klasy 3A, a rozgrywającą  turnieju Marika Dziekan z klasy 2A.

Skład zespołu: Oliwia Korczak, Marika Dziekan, Patrycja Bieksza, Zuzanna Orzechowska, Kasia Galińska, Agnieszka Krankowska i Kinga Kucharska.

Opiekun

Katarzyna Przeradzka