Forum Nauczycieli Bibliotekarzy Szkolnych – Bajkoterapia w praktyce szkolnej

23.05.2018r. nasza szkoła zorganizowała we współpracy z Warmińsko-Mazurską Biblioteką Pedagogiczną w Olsztynie Forum Nauczycieli Bibliotekarzy Szkolnych, którego tematem przewodnim była „Bajkoterapia w praktyce szkolnej”.

Swoją obecnością zaszczyciły nas p. Maria Wiśniewska wicedyrektor W-MBP, p. Halina Stanejko wicedyrektor SP33,  p. Anna Andrzejczyk bibliotekarz MBP filia nr 13, p. Małgorzata Kucman pracownik WMBP, p. Małgorzata Neugebauer nauczycielka nauczania zintegrowanego SP33.

W czasie szkolenia zgromadzeni poznali jedną z metod pracy z uczniem tj. bajkoterapię. Została ona przedstawiona w oparciu o prowadzone w szkole zajęcia wspólnego głośnego czytania czwartoklasistom oraz wspierany przez MEN multimedialny program psychoedukacyjny „DBAJKI GRAJKI” zrealizowany w wybranych klasach I-IV. Prelegentki zaprezentowały filmy bajkoterapeutyczne i podzieliły się spostrzeżeniami na ich temat pod kątem pracy z uczniami. Była także możliwość obejrzenia wystawy prac z konkursu plastycznego „Mój ulubiony bohater z Taktali”, a wśród zebranych rozlosowano także zestawy materiałów z bajkoterapii.

Na zakończenie usystematyzowano i utrwalono wiedzę bibliotekarzy na temat prawa autorskiego kontekście księgozbiorów szkolnych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania oraz prezentacji z realizacji projektu w naszej szkole:


Organizatorki Forum Nauczycieli Bibliotekarzy Szkolnych:

Elżbieta Kłodawska-Dulka
Agnieszka Michałowska
Teresa Jóźwiak