Festyn – „Mama, Tata i Ja”

Dnia  28 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole coroczny Rodzinny Festyn pod hasłem: „Mama, Tata i Ja”

Pogoda dopisała i punktualnie o godzinie 16:00 rozpoczęliśmy naszą wspólną, piękną i słoneczną  majówkę. Ta forma zabawy wpisała się już  na stałe w tradycję naszej szkoły. Jednak nie moglibyśmy zorganizować tak wielkiego przedsięwzięcia bez współorganizatorów: Rady Osiedla Pieczewo, Strefy Przygody i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Festyn przebiegał w świetnej, rodzinnej, pełnej zabawy i śmiechu atmosferze. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: pani Anna Jankowska, inspektor Wydziału Edukacji miasta Olsztyn; pani Grażyna Dziubani, kierownik Sekcji Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej oraz pani Edyta Markowicz, pełnomocnik wojewody ds.rodziny, która odczytała od wojewody p. Artura Chojeckiego list, dotyczący ważnej roli rodziny w życiu współczesnego społeczeństwa.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem licznie przybyłych gości, nie tylko uczniów, ale także ich rodziców i mieszkańców pobliskich osiedli. Każdy uczestnik  festynu mógł otrzymać „Kartę kontrolną”, na której  zbierał pieczątki za zaliczone konkurencje. Karta z 10 pieczątkami upoważniała do wzięcia udziału w losowaniu jednej z głównych nagród: kart podarunkowych do Salonu Empik, Voucherów na spływ kajakowy i naukę pływania oraz innych nagród rzeczowych.

Rozpoczęliśmy od „mocnego uderzenia”, a więc koncertem  uczniów  szkoły muzycznej CASIO w Olsztynie, którym kierował  pan Michał Janicki. Rodzice i dzieci mogli sprawdzić się w kręglach wodnych, skacząc w workach, biegając na trzy nogi czy rzucając do kosza. Zaproponowaliśmy też liczne konkurencje sportowe i sprawnościowe, np. turniej piłki siatkowej, żonglerka tenisowa, toczenie piłki lekarskiej. Uzdolnieni plastycznie mogli sprawdzić swój talent malarski, biorąc udział w malowaniu na sztalugach czy malowaniu na kartonie. Najmłodsi uczestnicy mieli do dyspozycji dmuchaną zjeżdżalnię, a miłośnicy rozrywek umysłowych mogli sprawdzić się w grach planszowych i  logicznych.

W sali gimnastycznej odbył się Szkolny Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora SP 33, cieszący się ogromnym powodzeniem i dużą frekwencją uczestników, co niewątpliwie wpłynęło na rywalizację i wysoki poziom. Rodzice gorąco kibicowali swoim pociechom i z przejęciem śledzili przebieg konkurencji.

Przy specjalnie przygotowanym stanowisku komputerowym podczas  festynu można było zagłosować na naszą szkołę w konkursie NIVEA „Podwórko talentów” i zwiększyć szansę wygrania  podwórka dla naszych dzieciaków.

Żeby nie zabrakło nam energii, szkolna kuchnia częstowała  smacznym bigosem z młodej kapusty, a kiermasz ciast, upieczonych i przyniesionych przez naszych uczniów, zapewniał łasuchom kulinarne rozkosze.

Przy wspólnej zabawie, konkurencjach sportowych i sprawnościowych czas minął bardzo szybko. Na koniec Festynu po odbiór nagród rzeczowych z wypełnionymi „Kartami kontrolnymi” ustawiła się ogromna kolejka dzieciaków!

Szczęśliwi, dumni z siebie uczestnicy konkurencji sprawnościowych mogli udać się do domu, aby odpocząć po aktywnie i przyjemnie spędzonym dniu.

Dziękujemy wszystkim gościom i uczestnikom Festynu za przybycie i udział w naszej zabawie.

Do zobaczenia za rok!

Regina Berggrün