Zwrot podręczników

Szanowni Uczniowie i Rodzice!

– Zwrot podręczników

(dotyczy budynku przy ulicy Jeziołowicza 2)

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego, prosimy o przejrzenie kompletu podręczników (klasa IV – 9 książek, klasa VII i II gimnazjum – 12 książek, klasa III gimnazjum – 11 książek), w celu sprawdzenia ich stanu.

Podręczniki należy przygotować do zwrotu:

  1. podręcznik zniszczony poprzez zalanie, pomazanie, porwanie, itp. należy odkupić (bezpośrednio w księgarni „Książnica” w Olsztynie albo za pomocą strony internetowej wydawnictwa Nowa Era lub GWO).

      Wyjątek stanowią podręczniki klas II gimnazjum – w związku, z tym że jest to ostatni rok ich użytkowania, do biblioteki należy odkupić książkę typu lektura szkolna (np. Kamienie na szaniec, Pan Tadeusz, Balladyna, Dywizjon 303) lub dowolną powieść fantazy dla młodzieży.

  1. sprawdzić czy książki są podpisane. Jeżeli NIE, należy je podpisać długopisem na okładce z wklejonym kodem kreskowym, w lewym górnym rogu (tj. imię, nazwisko, klasa, rok szkolny),
  2. usunąć z książek wszystkie zbędne kartki, notatki ucznia,
  3. płyta z języka niemieckiego/ języka francuskiego powinna znajdować się z tyłu książki (dotyczy uczniów oddziałów gimnazjalnych).

W dniach 13, 14 i 20 czerwca odbędzie się zwrot podręczników do biblioteki szkolnej, w obecności wyznaczonych nauczycieli, wg harmonogramu:

13 czerwca (środa)

14 czerwca (czwartek)

20 czerwca (środa)

1 lekcja: IIIA, IIIB, IIID

2 lekcja: IIIC, IIIE, IIIF

3 lekcja: IIIG, IIIH, VIIA

 

3 lekcja: IVC, IVE, IVF

4 lekcja: IVD, IVB, IVA

 

1 lekcja: IIF

2 lekcja: IIB, IID

3 lekcja: IIC, IIE

4 lekcja: IIA

W tym dniu uczniowie przynoszą o biblioteki komplet książek w „mocnej” reklamówce. Jeżeli któryś podręcznik został odkupiony należy go podpisać (w przypadku klas II – proszę podać informację, za który podręcznik odkupiono książkę) i również włożyć do reklamówki.

Nauczyciele bibliotekarze zweryfikują oddane przez uczniów podręczniki, a w przypadku zauważonych zniszczeń skontaktują się bezpośrednio z rodzicem ucznia.

Uwaga: do biblioteki nie oddajemy zeszytów ćwiczeń.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny.

 Z poważaniem,

nauczyciele bibliotekarze: Agnieszka Michałowska, Teresa Jóźwiak