Dzień dziecka na zagłówkach

29 maja klasa 4A zrezygnowała z siedzenia w ławkach i postanowiła wybrać się nad olsztyńskie jezioro .

W Słonecznej Polanie czekały na nas różne atrakcje : zapoznanie z ośrodkiem, zapoznanie z klubem, omówienie zasad bezpieczeństwa, teoria żeglarstwa, pływanie na optymiście bez żagla oraz dla chętnych pływanie z  żaglem , pływanie na żaglówce 5-osobowej klasy Delphia 16 , pływanie na motorówce.

Podzieliliśmy się na kilka grup i pod czujnym okiem rodziców, trenera i ratowników korzystaliśmy z zaplanowanych atrakcji. Na początku z niewielką obawą wsiadaliśmy do łódek, aby po chwili czuć się już jak prawdziwe wilki morskie. Świetnie bawiliśmy się kilka godzin. Na koniec musieliśmy przejść „chrzest żeglarski”. Planowaliśmy wejść do wody tylko na chwilę i tylko do kolan… No cóż, nie udało się. Pogoda nam opisała. Było naprawdę świetnie. Tak spędzony dzień polecamy wszystkim!