Bezpieczne wakacje – bezpiecznie w ruchu drogowym

Poranek 18 czerwca w #SP33.

Spotkanie kl. I-III i klas czwartych z uczniami naszej szkoły Kamilem Krakowiakiem (kl. IIIFg) i Piotrem Zalewskim (kl. IIIAg). Obaj chłopcy od wielu lat rozwijają swoje pasje, ciężko pracują, aby odnosić sukcesy w sporcie motorowym. Dzisiaj rozmawiali z młodszymi kolegami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów oraz spoglądanie przez kierujących w lusterka. Uczniowie usłyszeli o bezpiecznym stroju motocyklisty, konieczności noszenia kasku i poruszaniu się na motorach na wyznaczonych torach. Dzieci brały udział w przygotowanym quizie wiedzy z nagrodami. Jedną z nagród – bluzę z logotypami klubu dla najuważniej słuchającej osoby przygotował Kamil. Można było przymierzyć kaski i wsiąść na motory. Starsi koledzy opowiedzieli także o tym, jak rozpoczęli swoją przygodę ze sportem i dlaczego warto realizować swoje pasje. Na koniec Piotr i Kamil przygotowali krótki pokaz motorowy dla młodszych kolegów. Nasi gimnazjaliści są cudownie zakręconymi młodymi ludźmi i wkręcił ich sport.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom Kamilowi i Piotrowi za zaangażowanie i ciekawą pogadankę o bezpiecznej jeździe na motorach, a także o swojej pasji sportowej.

Co ważne, Piotr Zalewski, to znany w branży motorowej zawodnik i uczestnik kampanii społecznych. O działaniach i sukcesach Piotra można poczytać na naszej stronie http://www.sp33.olsztyn.pl/2018/06/05/ja-motocyklista-naszego-ucznia-kl-iii-gimnazjalnej/ oraz na oficjalnym fanpage’u: https://www.facebook.com/PiotrZalesZalewski/

Natomiast Kamil Krakowiak jeździ motocyklem KTM sx 125, a swoją przygodę z motocrossem zaczął w 2013 roku w wieku 10 lat. Aktualnie startuje w mistrzostwach Polski strefy północnej i nbsp, w warmińsko-mazurskich mistrzostwach okręgu. Jego sukcesy to:
– II miejsce w warmińsko – mazurskich mistrzostwach okręgu (2015 i 2016)
-III miejsce w mistrzostwach Polski strefy północnej (2016)
-III miejsce w warmińsko – mazurskich mistrzostwach okręgu (2018)
W roku 2018 startuje w barwach klubu MX Banda.

Starty w zawodach to podsumowanie ciężkiej i systematycznej pracy Piotra i Kamila. To także przygotowania do wyjazdów, wymagające dobrej organizacji i dbałości o sprzęt, a tu niezbędna jest pomoc opiekunów.

Rodzicom chłopców, p. Wojciechowi Zalewskiemu i p. Marcinowi Krakowiakowi serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu dzisiejszych zajęć.

Radość uczniów była ogromna.  

 

Organizator spotkania Joanna Mieszczynska