Wycieczka do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Olsztynie

W środę uczniowie z klas  IV B i IV C   pojechali na wycieczkę do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Olsztynie.

Głównym celem spotkania było kształtowanie u dzieci właściwego postępowania ze zwierzętami, a także kształtowanie postawy szacunku i empatii wobec zwierząt.  Wycieczkę poprzedziła szkolna akcja wśród klas czwartych zbiórki darów dla zwierząt  ze schroniska.  Obie klasy dzielnie walczyły i rywalizowały ze sobą, a wychowawczynie wspierały.

Na miejscu dzieci zostały przywitane przez pracownika schroniska. Grupy zostały podzielone i oprowadzone po kojcach z pieskami oraz z kotkami.

Następnie odbyły się zajęcia edukacyjne, które przeprowadziła Pani Dyrektor schroniska. Uczniowie dowiedziały się również wielu ciekawostek, m.in. o pochodzeniu psa i jego historii udomowienia, o największym i najmniejszym zwierzaczku na świecie. Wykładowczyni  opowiadała również o psich bohaterach jak również jaką ważną i przydatną rolę odgrywa pies w służbie człowieka.  Na zakończenie nie zabrakło zasad bezpiecznego kontaktu z psem, zasad opieki nad zwierzęciem. Uczniowie byli zadowoleni z wyjazdu.

 Organizatorem  tego przedsięwzięcia była Pani pedagog , której towarzyszyły dwie mamy uczniów  oraz pani psycholog. Bardzo dziękuję za pomoc 🙂