Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

8 czerwca 2018r., tuż przed godziną 10:00, gwar naszej szkoły przeniósł się z korytarzy na dziedziniec budynku przy ul. Jeziołowicza.  Wszyscy uczniowie, zarówno maluszki z zerówki,  jak i najstarsi podopieczni – gimnazjaliści,  wraz z nauczycielami zgromadzili się, aby jednocześnie czytać  bajki, baśnie, legendy, powieści fantasy i inne ciekawe książki. Do zabawy włączyli się też pracownicy szkoły oraz dyrekcja.  Wśród społeczności szkolnej przeprowadzono również wybory mające na celu wyłonienie książek, po które uczniowie sięgnęliby najchętniej. Najwięcej głosów otrzymały serie: „Magiczne drzewo”, „Koszmarny Karolek”, „Dziennik cwaniaczka”, „Mikołajek” oraz „Star Wars”.

Akcja została zorganizowana przez nauczycieli bibliotekarzy w ramach Ogólnopolskiej kampanii czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”.

Jak widać, SP33 czyta!!!

Organizatorki akcji:

Agnieszka Michałowska

Teresa Jóźwiak

Elżbieta Kłodawska-Dulka