Wycieczka do Malborka

12 czerwca klasy:4A, 4C, 4D wyjechały na całodniową wycieczkę.

 Najpierw dotarliśmy do najniżej położonego punktu w stosunku do poziomu morza w Polsce, który znajduje się w Raczkach.

Potem dotarliśmy do zamku krzyżackiego w Malborku. Tu czekała na nas prawie dwugodzinna wędrówka po licznych komnatach tej budowli. Dowiedzieliśmy się, z ilu części skała się ta budowla, jak jest podzielona i ufortyfikowana. Zobaczyliśmy, jak krzyżacy mieszkali, gdzie spali, co jedli, jak i gdzie się modlili i przyjmowali gości. Przewodnicy opowiedzieli nam o historii zamku, jego zniszczeniu po wojnie i odbudowie. Staraliśmy się zaglądać w różne zakamarki, studnie, toalety i szczeliny. Nie zawsze zadowoleni byli z tego opiekunowie bądź przewodnicy, ale ciekawość silniejsza była od rozsądku. Następnie przyszedł czas kupowania pamiątek związanych z Malborkiem i zamkiem krzyżackim. Wielu z nas zaopatrzyło się np. w łuki i strzały, miecze i hełmy.

 Po krótkiej przerwie udaliśmy się do Dinoparku, czyli parku ruchomych dinozaurów i   smoków. Tam czekało na nas wiele atrakcji. Na ścieżce edukacyjnej spotkaliśmy ruchome dinozaury i smoki. W Mini Zoo zobaczyliśmy żywe zwierzęta. W Muzeum Skamieniałości obejrzeliśmy eksponaty sprzed setek milionów lat. Dowiedzieliśmy się jak wyginęły dinozaury i co miało na to wpływ. W kinie 5D czekały na nas naprawdę silne emocje. Super nowoczesne efekty audio-video połączone z nowoczesną salą kinową zrobiły na nas ogromne wrażenie. Oczywiście obowiązkowym punktem był sklep z pamiątkami, gdzie można było kupić różne gadżety nawiązujące do tematyki parku. Dużą część czasu spędziliśmy w krainie zabaw. Ruchome dinozaury, które można ujeżdżać, bombery jak szalone oraz pływające pontony to tylko niektóre atrakcje, które na nas tam czekały.

Po kilu godzinach zabawy przyszedł czas na powrót do domu. W trakcie podróży nie opuszczały nas jednak emocje. Zapaleni kibice gorąco kibicowali polskiej drużynie grającej towarzyski mecz z Litwą.

To była udana wycieczka!!!