Wyślij kartkę do POWSTAŃCA! Włącz się! Trwa kampania społeczna BohaterON!

Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego? Wyślij im symboliczną kartkę BohaterON! Pokaż, że pamiętasz o ich poświęceniu! Włącz się, masz czas od 1 sierpnia do 2 października – 63 dni Powstania Warszawskiego i 63 dni akcji BohaterON.

Kartki w wersji tradycyjnej są dostępne nieodpłatnie w obu szkołach, sieciach dystrybucji partnerów kampanii: na wszystkich stacjach paliw PKN ORLEN, w placówkach Poczty Polskiej, kolekturach LOTTO, samolotach LOT na rejsach krajowych, średnio- i długodystansowych, biurach sprzedaży LOT i LOT TRAVEL, check-inach LOT na Lotnisku Chopina w Warszawie, POLREGIO, Biurach Obsługi Klienta Polskiej Grupy Energetycznej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie.

Pocztówkę można też wysłać bezpłatnie online przez stronę internetową akcji https://bohateron.pl/wyslij-kartke/

Uczniowie mogą również własnoręcznie przygotować kartkę dla powstańca. Następnie wypisać życzenia/pozdrowienia do konkretnych osób, żyjących powstańców, byłych więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof.

Biogramy powstańców (linki) znajdują się na stronach obu szkół i stronie internetowej Muzeum Powstania Warszawskiego.

W ramach kampanii „BohaterON – włącz historię!” Polacy wysłali do Powstańców Warszawskich aż 215 507 kartek i listów w dwóch edycjach akcji.

Na kartki czekamy do dnia 27.09.2018r.

(SP33, sala 208 i XILO, sala 19)

  

Koordynatorki akcji w obu szkołach:

Ewa Mieszczyńska (XI LO)

Joanna Mieszczyńska (SP 33)