Międzynarodowy Dzień Języków

26 września na 3 i 4 godzinie lekcyjnej obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języków nazywany również Europejskim Dniem Języków.

Już od wielu lat starsi uczniowie przygotowują dla swoich młodszych kolegów zabawy i quizy związane z językami obcymi. W tym roku uczniowie klas 7A, 7B i 8A zorganizowali pokaz, w którym zaprezentowali 5 krajów europejskich: Anglię, Francję, Niemcy, Włochy i Hiszpanię.

Uczniowie opowiadali o kulturze, zwyczajach i tradycjach danego państwa, a po skończonej prezentacji zadawali pytania na które uczniowie z klas 4 odpowiadali. Quizy cieszyły się dużym powodzeniem. Uczniowie mieli tez możliwość spróbowania potraw typowych dla danego państwa. Największym powodzeniem cieszyła się włoska pizza i hiszpańskie churros.

Coroczne organizowanie Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole ma na celu promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie: w szkole, jak i poza nią. Występy zakończyły się zrobieniem gazetek, które można oglądać na korytarzu szkolnym do końca tygodnia.

 

Natalia Kaczorowska