„Akcja Niepodległość” 2018

W tym roku dnia 11 listopada 2018r. radośnie bawiąc się będziemy świętowali 100. rocznicę odzyskania Niepodległości w ramach „Akcja Niepodległość”.

Adresaci: przedszkolaki, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie i XI Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie.

Współpraca: XI LO w Olsztynie i Przedszkole Junior Academy.

Społeczno – edukacyjna „Akcja Niepodległość” to autorski projekt, który od czterech lat cyklicznie realizowany w naszej szkole. Kultywowanie pamięć o przeszłości, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, przygotowanie do skutecznego i konstruktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, integracja środowiska lokalnego na rzecz wspólnych działań wolnościowych to główne założenia tego przedsięwzięcia. Corocznie celem organizatorów jest włączanie uczniów w organizowanie ciekawych zajęć dla młodszych kolegów i przedszkolaków.

Działania w ramach akcji w dniu 9.11.2018r.:

  1. zapraszamy wszystkich chętnych – dyrekcję, nauczycieli, uczniów i przedszkolaki do nałożenia w piątek 09.11.18r. opasek biało – czerwonych.
  2. zachęcamy wszystkich uczniów i przedszkolaki do wykonania wspólnego klasowego zdjęcia w opaskach i z flagami. Flagi dzieci mogą wykonać samodzielnie.
  3. zachęcamy wszystkie dzieci do wspólnego śpiewania w klasach piosenek niepodległościowych.
  4. KONKURS: wykonaj „Kartkę dla Niepodległej” i napisz swoje życzenia dla Ojczyzny! Kartki zbieramy do 5 grudnia 2018r. i oddajemy do sali 15 i 208, ul. Jeziołowicza 2. Koordynatorki konkursu: Małgorzata Niedzielska oraz Joanna Mieszczyńska i kl. IIIAg.

Świętujmy radośnie Odzyskanie Niepodległości!

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

Autorka projektu: Joanna Mieszczyńska.